Telefón

+421-907-174142

Email

[email protected]

Otváracie hodiny

Pondelok - Piatok: 9:00 - 18:00

Masáž predstavuje uznávanú terapeutickú techniku s hlbokými koreňmi v histórii, ktorá ponúka širokú škálu benefitov pre fyzické aj psychické zdravie.

Jej popularita v súčasnosti neustále rastie a stáva sa bežnou súčasťou moderného životného štýlu. Tento sprievodca slúži ako komplexný úvod do sveta masáže pre začínajúcich záujemcov a poskytuje prehľad o kľúčových aspektoch tejto procedúry.

Masážne techniky sa líšia v závislosti od cieľov a terapeutického prístupu.
Medzi najbežnejšie typy patria:
Švédska masáž: Klasická masáž zameraná na relaxáciu svalov a uvoľnenie napätia pomocou dlhých, plytkých ťahov.
Hlboká tkanivová masáž: Intenzívna masáž ovplyvňujúca hlbšie svalové vrstvy a spojivové tkanivo, vhodná na chronické bolesti a zranenia.
Športová masáž: Zameraná na prípravu svalov pred fyzickou aktivitou a urýchlenie regenerácie po nej.

Ako prebieha masáž? Pred masážou prebieha konzultácia s terapeutom, ktorá slúži na zistenie vašich individuálnych potrieb, zdravotného stavu a cieľov masáže. Na základe týchto informácií vyberieme vhodné techniky a intenzitu masáže. Počas masáže budete ležať na masážnom stole v pohodlnej polohe. Terapeut bude aplikovať masážne techniky na rôzne časti tela, pričom tlak by mal byť vždy prispôsobený vašim preferenciám a tolerancii. Neváhajte nás informovať o akomkoľvek diskomforte alebo bolesti.

Ako sa pripraviť na masáž? Na masáž je vhodné obliecť si pohodlné oblečenie, ktoré umožňuje voľný pohyb. Odporúčame si pripraviť plachtu na lehátko, prípadne aj vankúš na krk a uterák na prikrytie. Pred masážou nie je vhodné požívať alkoholické nápoje a tiež veľa nejedzte. 🙂

Frekvencia masáží: Optimálna frekvencia masáží závisí od individuálnych potrieb a cieľov. Niektorí preferujú pravidelnú masáž raz týždenne, zatiaľ čo iní ju absolvujú len príležitostne, napríklad pred náročným fyzickým výkonom alebo pri akútnych bolestiach. Terapeut Vám po masáži odporučí ako často opakovať masáže.

Masáž prináša širokú škálu benefitov pre fyzické aj psychické zdravie, medzi ktoré patria:

  • Redukcia stresu a úzkosti
  • Zlepšenie prietoku krvi a lymfatického obehu
  • Uvoľnenie svalového napätia a bolesti
  • Zvýšenie rozsahu pohybu a flexibility
  • Podpora relaxácie a zlepšenie kvality spánku
  • Posilnenie imunitného systému
  • Zmiernenie bolesti hlavy a migrény
  • Urýchlenie regenerácie po zraneniach

Masáž môže predstavovať cenný doplnok k zdravému životnému štýlu a priniesť vám uľavu od bolesti, zlepšiť fyzickú kondíciu a celkovú pohodu. Vyskúšajte masáž a presvedčte sa o jej blahodárnych účinkoch na vlastnej koži!

Odporúčané články